18:38
Comentarii Adauga Comentariu

_ Cupa Mondială de fotbal din Qatar: Ţările de Jos - Ecuador 1-1

Cupa Mondială de fotbal din Qatar: Ţările de Jos - Ecuador 1-1

Echipele naţionale din Ţările de Jos şi Ecuador au încheiat la egalitate vineri, scor 1-1, meciul pe care l-au disputat în cadrul grupei A de la Cupa Mondială din Qatar., anunță News.ro

Gakpo a deschis scorul pentru Ţările de Jos în minutul 6, iar ecuadorienii au egalat în startul reprizei secunde, în minutul 49, prin Enner Valencia. Sud-americani au avut un gol anulat, în minutul 45+3 şi o bară în repriza a doua.

ŢĂRILE DE JOS: Noppert - Dumfries, Timber, Van Dijk, Ake, Blind – Koopmeiners (de Roon 79), F. de Jong, Klaassen (Berghuis 69) – Bergwijn (Depay 46), Gakpo (Weghorst 79). ANTRENOR: Louis van Gaal

ECUADOR: Galindez - Preciado, Porozo, F. Torres, Hincapie, Estupinan – Plata (Ibarra 90), Mendez, Caicedo, Estrada (Sarmiento 74) – E. Valencia (K. Rodriguez 90). ANTRENOR: Gustavo Alfaro

Cartonaşe galbene: Mendez 57

Arbitri: Mustapha Ghorbal – Mokrane Gourari, Abdelhak Etchiali (toţi din Algeria) – Said Martinez (Honduras)