LIVE BLOG | Halep - Stephens 0-0. "Miss Constanță" țintește prima finală WTA pe iute a sezonului. Muguruza a învins-o pe Pliskova și așteaptă în ultimul act de la Cincinnati: nu a câștigat decât titluri de Mare Șlem în ultimii doi ani

Incredibil! Oprița și-a dat demisia în direct, pe versuri manele: "Am plecat luptă cu o șurubelniță, să mă bat cu tancurile! Jucătorilor le-am spus de la pauză..."

LIVE BLOG | 23:30 Simona Halep - Sloane Stephens, semifinala a doua de la Cincinnati. Muguruza a învins-o pe Pliskova și așteaptă în ultimul act: nu a câștigat decât titluri de Mare Șlem în ultimii doi ani

LIVE BLOG | "Miss Constanță" țintește prima finală WTA pe iute a sezonului, de la ora 23:15. Simona Halep - Sloane Stephens este semifinala a doua de la Cincinnati

LIVESCORE Simona Halep vs Sloane Stephens (dupa ora 23:00)

Campionatul Angliei - Arsenal Londra, învinsă în deplasare

S-a trezit Sporting! Goluri senzaționale reușite de Bruno Fernandes, iar adversara FCSB-ului a distrus-o pe Guimaraes. Portarul a rămas "stană de piatră" la bomba din minutul 3

Dică dă de pământ cu fotbaliștii lui: "Nu meritam nici un egal. M-au dezamăgit, în felul ăsta nu putem bate pe nimeni!". Antrenorul FSCB îl scuză pe Artur Jorge

Ovidiu Hațegan, delegat la Viitorul - CS U Craiova. Cine va conduce partida CFR Cluj - Voluntari

LIVE TEXT Simona Halep – Sloane Stephens, în semifinalele turneului de la Cincinnati. Românca, în drum spre locul numărul 1 mondial! Se joacă sâmbătă, de la 23.00. Muguruza o așteaptă pe româncă în ultimul act

Italia, etapa 1. Juventus a deschis balul. Cu Chiricheș în echipă, Napoli joacă la Verona. Mâine e derby-ul Inter – Fiorentina, Ianis Hagi în lotul oaspeților / VIDEO

Budescu: "Probabil că nu meritam să câștigăm cu Juventus..." O veste destul de îngrijorătoare pentru meciul cu Sporting

ABSOLUT JENANT! Cum a putut să execute Călințaru penalty-ul primit de Juventus în minutul 90+5 al meciul cu FCSB, la 1-2! A vrut să-l umilească pe Niță, dar s-a făcut de râs

Rădoi l-a taxat pe Călințaru pentru felul în care a bătut penalty-ul cu FCSB: "Nu vreau să comentez mai mult de atât!"

Salvați de talent și de noroc! FCSB face un nou meci slab, dar câștigă cu 2-1 în fața lui Juventus prin sclipirile oamenilor importanți. Călințaru ratează un penalty în ultima secundă

Sperietură imensă pentru FCSB! Gnohere a rămas inert pe gazon după ciocnirea cu Stoian

LIVE BLOG | Juventus București - FCSB 1-2. Budescu intră pentru ultimele 30 de minute. Mijlocașul lovește transversala de la 30 de metri

Testul "imposibil" pentru majoritatea adulților și extrem de ușor pentru 80% dintre copii. În ce direcție merge autobuzul din imagine?

FOTO | Cum arată unul dintre cele mai ghinioniste debuturi din fotbalul mondial. Artur Jorge l-a învins pe Niță după doar 13 secunde :)

Borussia Dortmund presează Barcelona în legătură cu transferul lui Dembele. Mesajul ferm al germanilor

LIVE BLOG | Juventus București - FCSB 1-2. Artur Jorge debutează cu autogol. Romario Benzar și Dennis Man întorc rezultatul în 30 de minute

FCSB și-a mai găsit un "lunetist"! Romario Benzar a avut nevoie de doar două meciuri pentru primul gol "roș-albastru". Execuție superbă a fundașului din lovitură liberă

S-a trezit Sporting! Gol senzațional reușit de Bruno Fernandes în minutul 3 al partidei cu Guimaraes. Portarul a rămas "stană de piatră"

VIDEO | Goluri fenomenale marcate de Grozav și Torje pentru Karabukspor. Cum i-au înnebunit cei doi pe turci

Borussia Dortmund presează Barcelona în legătură cu transferul lui Dembele. Mesajul ferm al catalanilor

S-au speriat portughezii după egalul din tur? Declarația ciudată a antrenorului Jorge Jesus înainte de returul cu FCSB. De ce o eliminare din Champions League n-ar fi "definitorie"

VIDEO | Neymar, Cavani și Di Maria au ținut un moment de reculegere în memoria victimelor atentatului din Barcelona

LIVE BLOG | Juventus București - FCSB 1-1. Jorge debutează cu autogol, Romario Benzar înscrie din lovitură liberă

LIVE BLOG | Juventus București - FCSB 1-0. Artur Jorge își dă autogol în secunda 13, după ce Nedelcu a fost ridiculizat

​WTA Cincinnati: Garbine Muguruza, in finala dupa ce a invins-o pe Karolina Pliskova

VIDEO | Va fi noul fenomen al fotbalului mondial? Un puști de la Dortumnd U17 își distruge toți adversarii, deși este cu CINCI ani mai mic. FOTO: Cum arată Moukoko la 12 ani :)

Dinamo București a pierdut și al doilea joc în turneul amical din Belarus, 23-29 cu HC Meshkov Brest

​VIDEO Swansea - Manchester United 0-4/ Debut perfect de campionat pentru echipa lui Jose Mourinho

Continuă problemele la Mediaș. Gaz Metan - ACS Poli 0-2. Pustai rămâne cu o singură victorie în 7 etape. Ionuț Popa se apropie la 6 puncte de lider

Meci de cinci stele în Ligue 1 și un gol FABULOS reușit de Fekir, de la centrul terenului! VIDEO | Olympique Lyon - Bordeaux 3-3, după un final absolut nebun

Soluția total surprinzătoare la care a apelat Nicolae Dică. Ce decizie a luat înainte de meciul cu Juventus București

Liga 1: Gaz Metan Medias - ACS Poli Timisoara 0-2

Primul meci pentru Alex Maxim ca titular la Mainz. Echipa sa a pierdut însă în etapa I din Bundesliga

LIVE SCORE | Gaz Metan - ACS Poli Timișoara 0-2! Vașvari a reușit "dubla" în 7 minute: șut superb din lovitură liberă. Apoi, a fost eliminat

LIVE BLOG | Juventus București - FCSB, ora 21:00! Surprize URIAȘE în echipa lui Dică: Artur Jorge și Filip sunt titulari, Budescu a prins banca. Doar 5 rezerve pentru FCSB

Start superb de campionat pentru Manchester United. Încă o victorie cu 4-0 pentru Mourinho

Fotbal: Manchester United, la a doua victorie categorică în Premier League

Panică la FC Barcelona. FOTO | Gestul făcut de Leo Messi care i-a făcut pe suporteri să se gândească la plecarea argentinianului

Cota zilei din tenis -Sloane Stephens vs Simona Halep

LIVE SCORE | Gaz Metan - ACS Poli Timișoara 0-1! Vașvari a deschis scorul după o combinație superbă

Tenis: Rafael Nadal revine după trei ani în fotoliul de lider al clasamentului ATP

Cota zilei și avancronică pentru meciul Stoke City vs Arsenal

LIVE SCORE | Gaz Metan - ACS Poli Timișoara 0-0! Ardelenii nu au câștigat în fața bănățenilor, în Liga 1. Vezi echipele de start!

"Sunt niște probleme!" Transferul anunțat deja de Becali, în pericol. Detalii oferite de Dică

LIVE SCORE | Gaz Metan - ACS Poli Timișoara, ora 18:30! Ardelenii nu au câștigat în fața bănățenilor, în Liga 1. Vezi echipele de start!

CULISE | Benfica oferă mai mult, dar Florinel Coman poate ajunge tot la FCSB. De ce ar accepta Hagi oferta finului căzut în dizgrație

Spectacol total în "clasicul" Australia – Noua Zeelandă! S-au înscris eseuri, în medie, unul la șapte minute. "All Blaks" au făcut instrucție cu Wallabies în primele 40 de minute

Biletul zilei din tenis, 19 august. Simona îi poate îmbogăți pe pariori

Biletul zilei pariuri fotbal, 19 august. Privirile ațintite spre Liga 1

​Atentatul din Barcelona: Soferul furgonetei care a intrat in multime pe La Rambla ar fi inca in viata. Politia spaniola il cauta in continuare

Veste bună primită de Florin Andone înainte de startul sezonului! A fost inclus în lot pentru meciul cu Real Madrid

Veste excelentă primită de Ianis Hagi. A primit număr de titular la Fiorentina. Cu ce tricou va juca în noul sezon

Universiada de la Taipei: Echipa masculină de gimnastică artistică a României, locul al treilea după două subdiviziuni

Tenis: Florent Diep și Pietro Licciardi, în finala turneului futures de la București

Toșca, inclus în lotul lui Betis pentru meciul cu Barcelona! Românul a debutat sezonul trecut pentru gruparea din Sevilla chiar într-o partidă contra catalanilor

Știința Baia Mare și-a păstrat Cupa Regelui la rugby, după ce a învins Steaua cu 23-14

JUVENTUS BUCURESTI - STEAUA LIVE VIDEO ONLINE DIGI SPORT. LIVE STREAMING DOLCE SPORT: Revine Budescu!

LIVE BLOG | Juventus București - FCSB, ora 21:00! Budescu revine după accidentarea din meciul cu Plzen

INTERVIU VIDEO | Alex Marquez, o stea în ascensiune! Fratele liderului din MotoGP visează să concureze într-o zi cu Marc: "Este pasiunea mea, nu job-ul meu"

LIVE TEXT | Gaz Metan - ACS Poli Timișoara, ora 18:30! Ardelenii nu au câștigat în fața bănățenilor, în Liga 1

Tupeu de hoți. Furau în plină zi piese auto dintr-o mașină, în parcarea Sălii Sporturilor

Ianis Hagi, așteptat să strălucească la Firenze! "Am fi șocați dacă nu marchează cel puțin 6 goluri și nu dă câteva pase decisive până la finalul anului!"

VIDEO | Echipa lui Mititelu face spectacol în liga a patra! A câștigat al doilea meci al sezonului

Real Madrid a refuzat o ofertă de 75 de milioane de euro de la Juventus pentru Kovacic! Zidane nu l-a lăsat să plece

IMAGINEA ZILEI | Încă o schimbare "marca Darren": profesorul Cahill o învață pe Simona Halep să urmărească și alte meciuri din circuit. I-a propus un super-duel

Pleacă după returul dintre FCSB și Sporting? Un club din Premier League insistă pentru transferul său

Liga 2: Dacia Unirea Brazilia, scorul zilei: 9-1 cu Foresta Suceava (Rezultatele zilei)

Anglia, etapa 2. Derby-ul primelor două clasate din sezonul precedent, Tottenham – Chelsea, va avea loc duminică

Fotbal: Van Damme, elevul lui Boloni la Royal Antwerp

Reţeta secreta pentru o băutură care topeşte rapid celulita! Consum-o şi vei vedea rezultatele imediat!

România a cedat la 33 de puncte diferență într-o partidă amicală cu Lituania. Până la startul Eurobasket au mai rămas 12 zile

ATACUL din Barcelona: Reprezentanții guvernelor Spaniei și Cataloniei se întâlnesc pentru a stabili nivelul de alertă/ Poliția are un nou suspect

Omul lui Gâlcă, eroul Realului în dubla din Supercupă cu FC Barcelona

Cu ce sume se vor alege Dinamo, Astra și CSU Craiova după participarea în preliminariile Ligii Europa

Bayern Munchen a câștigat cu 3-1 meciul cu Leverkusen, prima partidă a noului sezon de Bundesliga

Gimnaștii români au debutat la Jocurile Mondiale Universitare de la Taipei. Andrei Muntean – cea mai bună evoluție, cu total de 79.750 puncte

Fotbal: A început noua ediție a campionatului Spaniei

Maria Șarapova va reveni în circuit la US Open. Va fi din nou la un Grand Slam după aproape doi

VIDEO Simona Halep o invinge pe Johanna Konta, dupa ce a ratat cinci mingi de meci

​WTA Cincinnati, semifinale: Simona Halep vs Sloane Stephens se va disputa sambata, dupa ora 23:00

Simona Halep s-a calificat, pentru al treilea an consecutiv, în semifinalele turneului de la Cincinnati. Când va avea loc marea finală

Ce simte un fan adevărat atunci când echipa favorită pierde un om de bază! De la "Am fugit acasă și am început să plâng", la "Profesorii i-au oferit consiliere fiului meu"

Tenis: Pliskova și Muguruza, calificate în semifinalele la Cincinnati (WTA)

Tenis: Rafael Nadal, eliminat în sferturile de finală la Cincinnati (ATP)

VIDEO ATP Cincinnati: Rafael Nadal, invins in sferturi de Nick Kyrgios

Astra îl caută pe noul Budescu! Edi Iordănescu: "E nevoie de cineva la mijlocul terenului, care să dezechilibreze!"

Reacția Simonei Halep după prima victorie în fața Johannei Konta în circuitul WTA: "Am fost foarte aproape să închei mai repede setul secund, dar am fost un pic prea nervoasă!"

VIDEO FC Metz vs AS Monaco 0-1/ Record de victorii consecutive in Ligue 1

PSG nu se oprește! A ajuns la un acord pentru al doilea transfer din istorie: vine la Paris pentru 180 de milioane de euro

Ce urmărește FCSB? Oficialii vicecampioanei au cerut să se facă o modificare în Regulamentul pentru Transferul Jucătorilor. FRF a fost de acord. Despre ce este vorba

Jucătorul care l-a surprins pe Dan Petrescu: "Nu mă așteptam să dea deja 3 goluri. Eram disperat să-l iau acum 9 ani". Când va intra Arlauskis și aprecierea pentru Cernat: "Unul dintre cei mai buni pe care i-a avut România"

Simona Halep s-a calificat în semifinalele turneului WTA de la Cincinnati

LIVE TEXT Simona Halep – Sloane Stephens, în semifinalele turneului de la Cincinnati. Românca, în drum spre locul numărul 1 mondial!

LIVE TEXT Simona Halep – Johanna Konta, în sferturile turneului de la Cincinnati. Revanșă superbă în fața britanicei! Suntem semifinaliști!

ANALIZA - Start in Primera Division, Bundesliga si Serie A: Cum s-au miscat pe piata transferurilor cele mai puternice echipe din aceste campionate

Timp de 21 de ani, nimeni nu a mai reușit asta: povestea incredibilă a meciului în care bulgarul Todorov l-a învins pe Floyd Mayweather. Arbitrul a ridicat prima dată mâna americanului!

Monica Niculescu, in finala probei de dublu de la Cincinnati

Astra Giurgiu - CSM Poli Iaşi 0-0: Surpriză în Liga 1

Antrenorul lui Sepsi, speriat de PCH: "Sunt sigur că vom avea parte de o primire "specială", dar suntem încrezători!"

Victorie de senzație! Simona Halep o învinge pe Johanna Konta cu 6-4, 7-6 și se califică pentru al treilea an consecutiv în semifinalele turneului de la Cincinnati

Simona Halep s-a calificat in semifinalele turneului WTA de la Cincinnati

Victorie de senzație! Simona Halep o învinge pe Johanna Konta cu 6-4, 7-6 și se califică în semifinalele turneului de la Cincinnati

ALERTĂ Simona Halep s-a calificat în semifinalele turneului WTA de la Cincinnati

LIVE BLOG | Victorie de senzație! Halep o învinge pe Konta cu 6-4, 7-6 și se califică în semifinalele turneului de la Cincinnati!

LIVE BLOG | Halep - Konta 6-4, 6-5 în sferturi la Cincinnati. Simona a ratat cinci mingi de meci! Servește britanica

LIVE BLOG | Halep - Konta 6-4, 5-5 în sferturi la Cincinnati. Simona ratează două mingi de meci, iar Johana egalează!

LIVE BLOG | Halep - Konta 6-4, 5-3 în sferturi la Cincinnati. Simona joacă superb și controlează meciul!

Omul-controversă. Kyrgios și-a dat în petic și la Cincinnati, dar a produs surpriza turneului: victorie în fața lui Rafa Nadal, noul #1. Gestul sfidător prin care australianul și-a mânjit o super-evoluție și a atras furia spectatorilor | VIDEO

LIVE BLOG | Halep - Konta 6-4, 0-1 în sferturi la Cincinnati. Simona a câștigat primul set după un break alb!

LIVE BLOG | Halep - Konta 3-2, în sferturi la Cincinnati. Simona revine frumos și conduce pentru prima oară în meci!

Tenis: Anagnastopol și Cornea au câștigat titlul la dublu în turneul futures de la București