18:18
Comentarii Adauga Comentariu

_ Franța - Danemarca 2-1: De neoprit Kylian Mbappe îi concediază pe deținătorii Cupei Mondiale în optimile de finală cu un dot superb

_ Franța 2-1 Danemarca: Kylian de neoprit Mbappé îi concediază pe deținătorii Cupei Mondiale în optimile de finală cu o dotă superbă

Kylian Mbappe a marcat o dublă magnifică pentru a inspira Franța la o victorie cu 2-1 împotriva Danemarcei înflăcărate, care i-a trimis în fazele eliminatorii ale Cupei Mondiale.  ;

După o primă repriză fără goluri în care campionii în curs au dominat, dar nu au reușit să transforme, Theo Hernandez s-a conectat cu electricul Mbappe, al cărui șut a deviat de pe călcâiul lui Andreas Christensen și a adus Franța în avantaj. minutul 61.

Danemarca a egalat șapte minute mai târziu, Christensen compensând devierea printr-o puternică lovitură de cap pe lângă portarul francez Hugo Lloris.

Dar cu timpul bifând, Mbappe a terminat treaba în minutul 86, plasând o centrare superbă a lui Antoine Griezmann la stâlpul din spate cu coapsa pentru a-i ajuta pe Les Bleus să devină prima echipă din Qatar ajunge în optimile de finală.

Franța în fruntea Grupei D cu șase puncte, cu trei înaintea Australiei, care a învins Tunisia cu 1-0 mai devreme în cursul zilei, cu danezii și tunisienii ambii pe teren. un punct. Franța înfruntă Tunisia și Danemarca se întâlnesc cu Socceroos în runda finală.

Mai multe de urmat

Urmărește blogul în direct Sportsmail pentru meciul din Grupa D de la Cupa Mondială dintre Franța și Danemarca, cu acoperire de la MAX MATHEWS.