15:47
Comentarii Adauga Comentariu

Fotbal: FCSB - Chindia Târgoviște 3-6, în meci amical

Chindia Târgoviște a învins-o pe FCSB cu scorul de 6-3 (3-0), sâmbătă, la Baza Sportivă FCSB din București, într-un meci amical, potrivit paginii de Facbook a clubului din Capitală.

Pentru echipa antrenată de Viorel Moldovan au marcat Andrei Burlacu (2 goluri), Andrei Dumiter (2), Andrei Șerban și Franck Yameogo, în timp ce Ioan Hora, Harlem Gnohere și Marko Momcilovic au înscris golurile vicecampionilor.

Jocul a fost împărțit în două reprize a câte 60 de minute, Bogdan Vintilă și Viorel Moldovan rulând toți jucătorii pe care i-au avut la dispoziție în această pauză competițională prilejuită de meciurile echipelor naționale.
AGERPRES (AS-editor: Mihai Țenea, editor online: Ady Ivașcu)