10:45
Comentarii Adauga Comentariu

_ Raphinha distribuie postarea pe Instagram în timp ce îl apără pe coechipierul Braziliei, Neymar

_ Raphinha distribuie postarea pe Instagram în timp ce apără Brazilia coechipierul Neymar

Raphinha a distribuit o postare pe Instagram sugerând că Neymar nu primește respectul pe care îl merită de la fanii brazilian după ce a fost forțat accidentat în meciul de deschidere al echipei naționale de la Cupa Mondială.

Neymar și-a sucit glezna în victoria cu 2-0 a Braziliei împotriva Serbiei și a scăpat în repriza a doua.

De atunci s-a confirmat că va rata restul fazei grupelor, dar ar putea retur dacă Brazilia ajunge în rundele eliminatorii ale turneului.

Raphinha a dat de înțeles că unii suporteri din Brazilia ar fi sperat ca Neymar să fie exclus complet prin redistribuirea unei postări în care susținea că atacantul nu primește aceeași recunoaștere din partea fanilor ca Lionel Messi și Cristiano Ronaldo.

În postare scria: „Suporterii Argentinei îl tratează pe Messi ca pe un Dumnezeu. Suporterii Portugaliei îl tratează pe Ronaldo ca pe un rege. Suporterii Braziliei tânjesc după Neymar să-și fractureze piciorul.'

Neymar joacă în prezent la a treia sa Cupă Mondială, dar accidentările i-au împiedicat impactul în ultimele două turnee.

În 2014. , a suferit o fractură de spate în sferturile de finală împotriva Columbiei, ceea ce l-a exclus din semifinala cu Germania. Brazilia a suferit o înfrângere umilitoare cu 7-1 în ultimele patru, fără el.

A avut probleme de fitness în pregătirea pentru Cupa Mondială din 2018 și, în ciuda faptului că a marcat două goluri, nu a reușit. pentru a conduce Brazilia la glorie, când a ieșit în sferturile de finală.

Tărătorul de 30 de ani a marcat 75 de goluri pentru țara sa, lăsându-l la doar două distanță de cel mai bun marcator al Braziliei, Pele. .

Se pare că este doar o chestiune de timp înainte ca el să treacă de Pele și să se alăture lui Messi și Ronaldo ca cei mai buni marcatori pentru națiunile lor respective.

Messi și Ronaldo și-au deschis amândoi conturile la turneul din acest an prin penalty-uri, în timp ce Neymar încă nu a ieșit din punct de vedere.

Brazilia este bine plasată pentru a ieși din grupa lor, totuși, după victoria în jocul de deschidere, ceea ce înseamnă că Neymar ar putea avea șansa să revină în echipă și să câștige respectul fanilor jucând un rol important în oferta lor pentru un al șaselea triumf la Cupa Mondială.