23:20
Comentarii Adauga Comentariu

După România Ucraina 3-4. Fotbal: Iordănescu - Jucătorii au făcut greșeli nepermise, au intrat relaxați și au făcut cadou trei goluri

Selecționerul Anghel Iordănescu a declarat, duminică seara, după înfrângerea suferită de România în amicalul cu Ucraina (scor 3-4), că jucătorii echipei naționale au făcut greșeli nepermise, făcând cadou trei goluri adversarilor.

'A fost o primă repriză foarte bună, în care am controlat în mare parte jocul și am marcat. Poate dacă nu era acea greșeală din finalul primei reprize în care am fost egalați... Dar toate celelalte goluri primite provin din greșeli individuale nepermise. Repriza a doua a fost una care efectiv ne-a scăpat de sub control, cel puțin în prima sa parte. Una cu foarte multe greșeli individuale și cu trei goluri primite făcute cadou adversarului, lucru care, din punct de vedere psihologic ne-a pus la pământ. În final am reușit să mai marcăm 2 goluri, dar insuficient. Trebuie să învățăm din aceste greșeli. Sunt nepermise pentru jucători cu mare experiență. Au intrat relaxați în repriza a doua, crezând că jocul este la discreția lor', a declarat Iordănescu la postul Digi Sport.