23:23
Comentarii Adauga Comentariu

_ EVALUAREA JUCĂTORILOR: Harry Maguire are o noapte de uitat, dar Jude Bellingham strălucește la Wembley

_ EVALUAREA JUCĂTORILOR: Harry Maguire are o noapte să uit, dar Jude Bellingham strălucește la Wembley

Anglia și Germania au jucat un egal 3-3 pentru a-și termina campaniile din Liga Națiunilor la Wembley luni seară.

Oaspeții au marcat două goluri la începutul celei de-a doua reprize printr-un Ilkay Gundogan pedeapsă și o lovitură amendă de Kai Havertz, dar Anglia a lovit înapoi într-un mod uimitor cu goluri rapide de la Luke Shaw, Mason Mount și un Harry Kane penalizare pusă Oamenii lui Gareth Southgate cu 3-2 mai sus.

Cu toate acestea, o eroare întârziată a lui Nick Pope i-a permis lui Havertz să se năpustească pentru al doilea din joc pentru a salva un punct pentru Germania, ceea ce a asigurat că Anglia va intra în Cupa Mondială de anul acesta fără a câștiga în ultimul lor șase meciuri.

Sportsmail Dominic King a evaluat jucătorii din ambele părți la Wembley.

Anglia (3-4-2-1)

Nick Papa Nu ar fi putut face mare lucru cu primele două goluri ale Germaniei, dar al treilea va face îl bântuie pentru tot restul săptămânii – 5

John Stones – Câteva pase libere, dar principala problemă a fost accidentarea care s-a încheiat noaptea lui din prima jumătate; nu arăta bine – 5

Eric Dier – Cel mai bun din spatele trei, dar asta nu este tocmai un compliment; a devenit mai nervos pe măsură ce jocul continua – 5.5

Harry Maguire – Huduit când numele i-a fost citit, a primit pedeapsa și apoi a fost deposedat pentru al doilea gol; a fost incomod de urmărit – 4

Reece James – Jocul său este definit de efort și putere, dar jucat în sine pentru părți lungi până vine la viață în ultimele 30 de minute – 6,5

Jude Bellingham – Pe măsură a câștigat penalty-ul pentru al treilea gol al Angliei; joacă ca un veteran și nu a încetat să încerce să-și tragă echipa înainte – 8

Declan Rice – A ales din buzunar câteva de ori și, la fel ca mulți, suferă de o lipsă de încredere și o pierdere a formei – 6

Luke Shaw – Mingea minunată ar trebui au creat un gol pentru Sterling, la pachet în lovitura care a dat speranță. Sigur să înceapă împotriva Iranului – 7

Raheem Sterling – Fotbalul internațional se definește prin asumarea celor câteva șanse care îți ies în cale; și-a împușcat cele două mari momente – 5

Phil Foden – Nu a avut suficiente ocazii pentru a provoca răutatea pe care o face pentru Manchester City și a fost înlocuit – 6

Harry Kane – De-abia a avut un vedere de poartă până când a făcut un pas pentru a bate într-un penalty fără nervi; trecere glorioasă și la Saka – 7

SUBS

Walker (pentru Stones 37mins) 6

Mount (pentru Sterling 66 min) 7

Saka (pentru Foden 66 min) 7

MANAGER

Gareth Southgate – Nu toate deciziile lui au funcționat, dar înlocuirile din minutul 66 au făcut-o și, pentru asta, merită credit .

Foarte emoționant, de înțeles, când Anglia a preluat conducerea – 7

GERMANIA (4-2-3-1 )

Marc-Andre ter-Stegen – Calitatea nu scade atunci când Germania joacă cu portarul a doua alegere, ca super au arătat salvari de la Sterling și Saka – 7

Thilo Kehrer – Noua contractare a lui West Ham a avut mult de gândit să încerce să-l rețină pe Luke Shaw și Raheem Sterling – 6

Niklas Sule – Este mare cât o barcă și părea greoi când Sterling s-a repezit la el cu picioarele dansatoare – 6

Nico Schlotterbeck – Jucând doar când Antonio Rudiger a fost suspendat, iar seara lui de plumb a fost ilustrată de lovitura sa stupidă asupra lui Belling ham – 5

David Raum – Ieșire dornică pe stânga, impresionase împotriva Ungariei vineri și l-a ținut ocupat pe James când s-a repezit înainte – 6

Ilkay Gundogan – îngrijit și ordonat cu posesia sa, a emanat calm la trimiterea penalty-ului care a adus Germania în avantaj – 6,5

Joshua Kimmich – Southgate a vorbit cu invidie despre el duminică și a oferit pasa meciului în minutul 48; act de clasă – 7

Jonas Hofmann – Sacrificat la pauză, când Flick a făcut o schimbare tactică pentru a pune un alt atacant, dar nu a făcut-o făcut suficient pentru a rămâne pe – 5

Jamal Musiala – Un fost Angliei Under-21 pe care FA a vrut să-l păstreze cu disperare, iar șmecheria lui l-a condus lui Maguire făcând o aberație – 7

Leroy Sane – Poate că sistemul echipei naționale nu se potrivește, dar acesta a fost un alt joc în care s-a friptat pe margini – 5.5

Kai Havertz – Izolat în primele 45 de minute dar a prins viață în a doua perioadă ; primul gol a fost perfect, al doilea a asigurat egalitatea – 8

SUBS

Werner (pentru Hofman 46 de minute) 7

MANAGER

HANSI FLICK – Criticat pentru deciziile sale de vineri împotriva Ungariei, și-a îmbunătățit jocul aici și ar fi oferit un câștigător dacă apărătorii săi ar fi făcut același lucru – 6,5

ARBITRU

Danny Makkelie (Olanda) – Unul dintre cei mai buni oficiali din Europa, așa că a fost o surpriză că avea nevoie de VAR pentru a acorda Germaniei un penalty clar – 6,5